Tak, tak, wierzcie lub nie, ale nasze psy cieżko pracują. Trudnią się wieloma profesjami (często nawet pod naszą nieobecność w domu). Czy my ludzie to doceniamy i zauważamy?? 

Ten artykuł rzuci Wam nieco światła na to, czego być może nie dostrzegacie!

MONITORING OSIEDLOWY – Typ psa, którego uwadze nic nie umknie. „Tofik był już na spacerze w parku, a ja nie?!”, „Kot sąsiadów siedzi na balkonie i się drapie, pewnie znowu ma pchły, hehe!”, „O! Jedzie listonosz, ale bym go pogonił!”

OCHRONIARZ – Typ Strażnika Teksasu, wypisz wymaluj Chuck Norris. „Nie podchodź do mojej Pani bo odgryzę łydkę! A na mnie nawet nie patrz, możesz jedynie podziwiać moje nowe szelki!”

ARTYSTA MALARZ – Typ czworonoga z artystyczną duszą. Masz nudne białe ściany? Bez obaw, twój osobisty malarz zaraz się tym zajmie. Nie potrzebujesz nawet kupować farb i wałka do malowania! Wystarczy spacer w deszczowy dzień i błotku i po sprawie – nowe wzorzyste ściany gotowe. A jakież one ekonomiczne, a o ekologii już nie wspomnę!

OGRODNIK – Typ psa który pomaga w ogródku (czasami pod Twoją nieobecność “przesadza” kwiatki w inne miejsce, według własnego uznania – no cóż, każdy ogrodnik ma swoją wizję), pomaga w podlewaniu trawnika i krzaczków żółtą naturalną wodą, sadzi w ziemi stare obgryzione kości (może nowe urosną??)

STRAŻNIK – Typ strażnika LODÓWKI oczywiście. Nie ma szans, abyś otworzył jej drzwiczki niezauważenie. Lodówka to świętość, trzeba jej pilnować nawet z narażeniem życia!

AKTOR – Typ psiego artysty który zagra każdą rolę: „Przymieram głodem cały dzień, wcale mnie nie karmicie, dajcie chociaż mały przysmak”, „To nie ja zjadłem sandały Pana, to kot, przyrzekam!”

SPRZĄTACZ – Typ automatycznego odkurzacza, wciągnie w mgnieniu oka wszystko co pojawi się do zjedzenia (przypadkowo lub nie) na podłodze. Niektóre odkurzacze mają dodatkowe funkcje sprzątania stołów, ba… najwyższe modele nawet szafek kuchennych i lodówek!!!

JASNOWIDZ – Typ psa przed którym nic się nie ukryje. Zanim postawisz reklamówki z zakupami na blacie kuchennym, ten już wie co zawierają, po aromatycznym zapachu potu na klatce schodowej przewiduje, że pan Zdzisiek z 3 piętra wrócił już z pracy, a jak wyjmujesz szampon z napisem ”Dla psów” lepiej schować się pod stół, bo wiadomo, że kroi się kąpiel… a tfu…

POMOCNIK KUCHARZA – Typ bez którego nie powstałby w domu żaden obiad! Pies wytrwale będzie siedział pod blatem kuchennym wyczekując spadającego, pysznego kąska, a na koniec jak się poszczęści może uda się wylizać garnek??

POKOJÓWKA – Typ psiaka, który uważa, że nie potrafisz ścielić porządnie swojego legowiska (czytaj: łóżka). Wyjdź tylko do pracy, a miej pewność że nie zdążysz nawet dobrze schować kluczy do torebki, a Twój pupil zaraz pokaże Ci jak to się robi prawidłowo. Nie zapomnij tylko przed wyjściem zostawić uchylonych drzwi od sypialni!

PRZYZWOITKA – Typ psiaka, który nie lubi jak poświęcamy więcej uwagi partnerowi, niż jemu. Zbiera się Wam na amory? Macie pewność, że w mgnieniu oka zazdrosna przeszkoda będzie leżała między Wami!

PSYCHOLOG – Typ pocieszyciela i ocieracza łez. No bo jak tu się nie roześmiać, kiedy pies przyniesie nam na pocieszenie swoją ukochaną, pachnącą wyjątkową „wonią”, wymemłaną pluszową zabawkę lub piłkę? 

A jakie „zawody” wykonują Wasze ukochane psiaki? W czym Wam pomagają? Jakie posiadają umiejętności? Podzielcie się tym z nami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *